Cilj kampanje je znižati stopnjo stigmatizacije težav v duševnem zdravju in spodbuditi k iskanju ustrezne pomoči. Večinski delež pozornosti aktivnosti kampanje je usmerjen v populacijo mladih, saj so trenutne razmere še posebej negativno vplivale na njihov vsakdan in posledično tudi na njihovo duševno zdravje.
Ob tem vas seznanjamo tudi, da je zaživela tudi prenovljena in vsebinsko obogatena spletna stran Programa MIRA.
Uporabnicam in uporabnikom spletne strani Programa MIRA bodo poslej na voljo nekatere nove informativne in uporabne vsebine, kot na primer:
zavihek "Skrb za duševno zdravje" kjer so dodani nasveti za spoprijemanje s težkimi okoliščinami, duševnimi težavami in nasveti za boljše počutje.
zavihek "Kam po pomoč"kjer so dodane predstavitve različnih strokovnjakov, ki lahko pomagajo, seznam spletnih in telefonskih virov prve pomoči v duševni stiski, seznam centrov za duševno zdravje, mreža virov pomoči z 914 izvajalci, ki so kategorizirani po statističnih regijah, oblikah pomoči in ciljnih skupinah.
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.