Osrednji dogodek Jernejevega je vsako leto slavnostna seja Občinskega sveta Občine Šentjernej, ki je potekala v petek, 21. avgusta 2020 v Kulturnem centru Primoža Trubarja. Župan Jože Simončič je uvodoma v nagovoru zbranim na kratko predstavil sedanje in prihodnje projekte občine, ter se vsem občanom, pa tudi občinskim svetnikom in sodelavcem v občinski upravi zahvalil za sodelovanje.
Občinski svetniki Občine Šentjernej, letošnji nagrajenci in povabljeni obiskovalci, so zaradi koronavirusa sedeli v primerni razdalji. Na seji so podelili naziv častnega občana, spominsko plaketo, nagrado občine ter sedem županovih priznanj. V družbo šentjernejskih častnih občanov je prišel Tone Hrovat, rojen Šentjernejčan, ki zdaj živi z družino na Preski, sicer univ. dipl. inženir agronomije, poznan kot direktor Zavoda Grm Novo mesto - centra biotehnike in turizma. Čeprav ga je življenjska pot zanesla drugam, ni nikoli pozabil na rojstni kraj in najvišje občinsko priznanje je prejel za prispevek k soustvarjanju slovenske identitete, slovenske kulturne krajine, zavezanosti izobraževanju mladih na podeželju, promocijo Šentjerneja, cvička in šentjernejskega petelina. Nagrado občine Šentjernej je prejel Dare Homan za prispevek pri soustvarjanju razvoja na družbenem, kulturnem in izobraževanjem področju v občini in širši regiji. Deluje na mnogo področjih: je arhitekt, urbanist, projektant, nadzornik gradenj, oblikovalec, mentor, publicist, strateg, raziskovalec odnosov, animator. Ni mu vseeno za svoj rojstni kraj, kjer s somišljeniki in ob podpori družine soustvarja pogoje za boljše sobivanje sokrajanov. Dejaven je tudi v lokalni politiki, angažiral se je pri nastanku nove Liste Skupaj za prihodnost in bil en mandat občinski svetnik. Vse življenje je samostojni podjetnik - v 90-tih letih prejšnjega stoletja je bil ustanovitelj prvega projektivnega biroja v Šentjerneju, danes je lastnik Ateljeja Homan in solastnik podjetja Union Projekt d.o.o. Spominsko plaketo je ob 20-letnici delovanja na področju zaščite in reševanja prejela Gasilska zveza Šentjernej. Zveza združuje deset prostovoljnih gasilskih društev in skrbi za preventivo na področju požarne varnosti v občini, izvaja izobraževanja za gasilce do nivoja nižjega častnika, operativne gasilce napotuje na izobraževanja na nivoju regije in na usposabljanja na Ig. V gasilske vrste uvaja mlade, ravno pa vključuje tudi članice in veterane. Gasilskim društvom pomaga pri nabavi gasilske opreme in tehnike. Zveza skrbi tudi za povezovanje društev z lokalno skupnostjo, CZ, gospodarskimi in drugimi službami.
Na slavnostni seji je župan podelil tudi županova priznanja. Podelil jih je: Klubu za konjski šport za 100. obletnico ustanovitve in za 135 let prirejanja konjskih dirk v Šentjerneju; Kulturno-etnološkemu društvu Gallus Bartholomaeus za 20 let delovanja na različnih področjih društvenega in družbenega ustvarjanja ter za prizadevanje pri promociji Občine Šentjernej; Župnijski karitas Šentjernej za prizadevno prostovoljno delo na humanitarnem področju; Jožefu Franku za prispevek k razvoju kmetijstva in podeželja v občini Šentjernej in ohranjanju kulturne krajne; Antonu Golobu za prispevek k razvoju kmetijstva in podeželja v občini Šentjernej in ohranjanju kulturne krajine; Stanku Hosti priznanje za ohranjanje tradicije opravljanja kovaške obrti ter ohranjanja znanja in ljudskega izročila; Bratislavu Roguljiću za uspešno dirigentsko delo in ustvarjanje na področju glasbene umetnosti v občini Šentjernej. Nagrajenec Anton Golob je od veselja kar zaigral na orglice. Ob zaključku podelitve je Darko Šuštaršič, zbiralec starin Klubu za konjski šport Šentjernej izročil 100 let star pokal s posebno vrednostjo, ki so ga pred davnimi leti še na starem hipodromu podelili zmagovalcu dirke. Darko Šuštaršič ga je kupil na enem od bolšjih sejmov.
Častni občan Tone Hrovat se je ob koncu prireditve lepo zahvalil za podelitev najvišjega priznanja v občini, naziv častnega občana, se spomnil prijatelja in še enega od častnih občanov šentjernejske občine, Miloša Kovačiča, ki je bil vedno ponosen na svoj rojstni kraj.
Slavnostno sejo so z več ubrano zapetimi pesmimi obogatili pevci Šentjernejskega ter glasbeni duet Miro Božič na ustni harmoniki in Benjamin Barbarič z igranjem na dvanajst strunsko kitaro. Dogodek je povezoval Lojze Bojanc.