Prvomajska cesta 3a
8310 Šentjernej
Lepo vabljeni na igrano - lutkovno predstavo MUCA COPATARICA, ki ga bo izvedlo Lutkovno gledališče FRU – FRU in KUD F. Prešeren v torek, 22. oktobra 2024, ob 17. uri v Kulturnem centru Primoža Trubarja.
Za otroški abonma in izven / vstopnice: 7 €
Po slikanici avtorice Ele Peroci, režija in priredba: Irena Rajh, glasbena spremljava: Anže Virant / igra in animacija: Irena Rajh /alt. Ana Špik Jakin
Priljubljena pravljica o muci, ki nerednim otrokom odnese copate. Otroci sklenejo poiskati mucin dom in svoje copatke. V gozdu pa srečajo mnogo živali, ki muco tudi poznajo. S skupnimi močmi najdejo njeno hišico.
Kdo ve, ali bo muca otrokom vrnila njihove copatke …?
Lutkovna pravljica je pripovedovana z lutkami, ob živo izvajani glasbi in otroških pesmicah.
S prvo predstavo tega abonmaja bomo obeležili, da kultna pravljica Ele Peroci Muca Copatarica praznuje 65 let, njena ilustratorka Ančka Gošnik Godec pa slavi 95. rojstni dan.
Primerno za starost: 2+