OBČINA ŠENTJERNEJ

www.sentjernej.si

Vsa leta zavzetega dela mentorjev in učencev OŠ Šentjernej na kulturnem področju so se bogato obrestovala. Naša današnja bera je, da smo postali NAJBOLJŠA KULTURNA ŠOLA v kategoriji VELIKIH ŠOL. Poleg tega je folklorna skupina Šentlora s svojo mentorico Majo Miklavž Sintič prejela nagrado za odličnost.

Nagrade podeljuje Javni sklad za kulturne dejavnosti republike Slovenije vsako leto šolam, ki so v preteklem obdobju dosegala najboljše rezultate in razvijala najboljše ideje na področju umetnosti – glasbe, plesa, likovne umetnosti, gledališča, literature, folklore, … . Letos je bila deseta, jubilejna podelitev.

 

Naša šola je pokazala izjemne dosežke in osvojila laskavo nagrado. Učenci in mentorji smo ponosni na našo šolo in kraj. Letošnja podelitev je bila v Cerkljah na Gorenjskem, šoli, ki je lani prejela naziv najbolj kulturna šola leta. Naziva smo zelo veseli in smo nanj ponosni, hkrati pa nam pomeni veliko spodbudo za naše delo naprej.

Naše kulturno ustvarjanje temelji na treh stebrih in sicer prvem, ki smo ga poimenovali KULTURNI DNEVI MALO DRUGAČE. Takrat za en dan opremo na široko naša vrata umetnikom in drugim ustvarjalcem s področja kulture, ki v neposrednem stiku z učenci skozi delavnice, predstave in razgovore delijo svoje znanje, izkušnje in osebna prepričanja našim učencem, učiteljem in seveda staršem, ki nas na ta dan obiščejo.

Drug steber smo poimenovali MLADOST NA STOPNICAH, ki je kolaž malih prireditev skozi šolsko leto, ki se odvijajo v šoli in so namenjene prikazu ust varjanja otrok. Na njih spregovorijo, zapojejo, zaplešejo naši učenci in njihova ustvarjalnost. So prikaz njihovega lastnega ustvarjanja.

Tretji steber pa smo poimenovali ABONMAJSKE PREDSTAVE, ki so namenjene učencem, ki si preprosto želijo več s področja kulture. V tem okviru organiziramo ogled različnih predstav v naših profesionalnih ustanovah kot sta Drama in Opera in balet itd.

$1      Na šoli letno deluje približno 19 interesnih dejavnosti s področja kulture;

$1      V šolskem letu samostojno pripravimo ali sodelujemo na približno 20 kulturnih prireditvah v kraju in okolici;

$1      redno se udeležujemo različnih revij iz področja kulture za otroke in mladino;

$1      Povezujemo se z drugimi ustvarjalci na področju kulture v občini (Pihalni orkester, zbori, knjižnica…);

$1      podeljujemo mladim umetnikom nagrade in priznanja SLAVČEK za izjemne kulturne dosežke;

V ZADNJIH TREH LETIH SMO NA ODER POSTAVILI samostojno ali v sodelovanju predstave:

$1      PEKARNA MIŠMAŠ,

$1       FIGOLEFAGOLE

$1      ZVEZDICA ZASPANKA,

$1      LENČA FLENČA

$1      SMRADEK,

$1      MAČEK MURI

$1      SNEGULJČICA IN SEDEM PALČKOV

Vemo, da je še veliko odprtih možnosti in neprehojenih poti, vendar z veliko mero optimizma, idej in zagona stopamo naprej.

Koordinatorici in mentorici Kulturne šole na šoli:                                  

Lucija Kuntarič in Nina Šalamon                             

 

img_4649
img_4739
img_4745
img_4746
img_4758
img_4767
img_4772
img_4776
img_4784
img_4825
img_4831
img_4840
img_4844
img_4850
img_4874

 

 

 

 

 

 

Jernejevonovi

KCPT LOGO

images/piso

 

galerije mapalink
 
11_2017 Vestnik

Statistika obiskov

5479670
Danes
Včeraj
V tem tednu
V preteklem mesecu
V preteklem tednu
V tem mesecu
Skupaj
1245
1590
2835
5464016
41222
62106
5479670
Moj IP: 54.198.205.153
Osveženo: 17:34:19